លោក ហ៊ុន សែន បញ្ជា​ឲ្យ​ស៊ើប​អង្កេត​និង​ចាប់​អ្នក​ពាក់ព័ន្ធ​សំណុំ​រឿង​កម្មករ​បាតុកម្ម​នៅ​ផ្លូវ​វ៉េងស្រេង
លោក​នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី ហ៊ុន សែន បញ្ជា​ឲ្យ​ស៊ើប​អង្កេត និង​ស្វែងរក​ចាប់​ខ្លួន​អ្នក​ជាប់​ពាក់ព័ន្ធ​មួយ​ចំនួន​ទាក់ទង​នឹង​សំណុំ​រឿង​កម្មករ​ធ្វើ​បាតុកម្ម​នៅ​ផ្លូវ​វ៉េងស្រេង ក្នុង​រាជធានី​ភ្នំពេញ កាល​ពី​ឆ្នាំ​២០១៤។
ក្នុង​ចំណោម​អ្នក​ជាប់​ពាក់ព័ន្ធ​ទាំងនោះ​ក៏​អាច​មាន​គណបក្ស​ប្រឆាំង​ទាំងមូល​ផង​ដែរ ហើយ​បើ​រក​ឃើញ​ភស្តុតាង​ថា​មាន​ជាប់​ពាក់ព័ន្ធ​ពិតប្រាកដ​មែន​នោះ គណបក្ស​នេះ​ត្រូវ​រំលាយ​ចោល​តែ​ម្តង។ លោក ហ៊ុន សែន ចោទ​ថា បាតុកម្ម​នោះ​មាន​គោលដៅ​ផ្តួល​រំលំ​រដ្ឋាភិបាល​ស្រប​ច្បាប់​របស់​លោក ជាជាង​ការ​តវ៉ា​ទាមទារ​ដំឡើង​ប្រាក់ខែ​កម្មករ៖ « មេខ្លោង​ដែល​បំផ្លាញ​នៅ​តាម​ផ្លូវ​វ៉េងស្រេង​បាន​ចេញ​មុខ​ចាប់​ខ្លួន ហើយ​នៅ​ចាប់​ទៀត​អា​ក្រុម​ពាក់ព័ន្ធ​រឿង​នេះ ព្រោះ​យើង​កំពុង​រក​រឿង​អី​អ្នក​ឯង​ធ្វើ​បាតុកម្ម ម៉ោង​ពីរ​ភ្លឺ ...? វា​មិន​ដែល​មាន មាន​តែ​បាតុកម្ម​ផ្តួល រំលំ​តែ​ប៉ុណ្ណោះ​ដែល ធ្វើ​បែប​នេះ ...! ដូច្នេះ​យើង​មិន​អាច​ថយ ​ក្រោយ​ទេ ហើយ​យើង នឹង​ពិនិត្យ​មើល ​នរណា​ ខ្លះ​ពាក់ ព័ន្ធ តើ​បក្ស​ទាំងមូល​ពាក់ព័ន្ធ​ឬ​អត់ ? បើ​បក្ស​ទាំងមូល ​ពាក់ព័ន្ធ វា​ច្បាស់​ណាស់​ ថា​បក្ស​ត្រូវ​បាន​រំលាយ​ចោល​តែ​ម្តង អំពើ​ឃុបឃិត​ក្បត់​ជាតិ​ ក្បត់​ប្រទេស »
លោក ហ៊ុន សែន បាន​ថ្លែង​បញ្ជាក់​ដូច្នេះ​ក្នុង​កិច្ច​សំណេះសំណាល​ជាមួយ​តំណាង​កម្មករ​កម្មការិនី​រាប់​ពាន់​នាក់​នៅ​កោះ​ពេជ្រ កាល​ពី​ព្រឹក​ថ្ងៃ​ទី​១០ ខែ​កញ្ញា។