ရွေးကောက်ပွဲအနိုင်ရ ကိုယ်စားလှယ်စာရင်း ထုတ်ပြန်ပြီးစီး


2020-11-09
Share
election-result-622.jpg ပြည်ထောင်စုရွေးကောက်ပွဲကော်မရှင်က ထုတ်ပြန်သည့် ၂၀၂၀ ရွေးကောက်ပွဲရလဒ်
Image: RFA

ပြည်ထောင်စုရွေးကောက်ပွဲကော်မရှင်ရဲ့ နိုဝင်ဘာ ၁၄ ရက် ည ၈ နာရီ ၁၅ မိနစ်အထိ ထုတ်ပြန်ချက်တွေအရ  ၂၀၂၀ ရွေးကောက်ပွဲမှာ ပြည်သူ့လွှတ်တော်ကိုယ်စားလှယ်နဲ့ အမျိုးသားလွှတ်တော် ကိုယ်စားလှယ်အဖြစ် ရွေးကောက်တင်‌မြှောက်ခံရသူတွေရဲ့ အမည်စာရင်းအားလုံးကို ထုတ်ပြန်ပြီးစီးသွားပါပြီ။

ပြည်သူ့လွှတ်တော်မဲဆန္ဒနယ် ၃၁၅ နယ်အတွက် ယှဉ်ပြိုင်ကြရာမှာ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီက ၂၅၈ နေရာ၊ ကြံ့ခိုင်ဖွံ့ဖြိုးရေး ပါတီက ၂၆ နေရာ၊ ရှမ်းတိုင်းရင်းသားများဒီမိုကရေစီ အဖွဲ့ချုပ်က ၁၃ နေရာ၊ ရခိုင်အမျိုးသားပါတီက ၄ နေရာ၊ တအာင်း (ပလောင်) အမျိုးသားပါတီက ၃ နေရာ၊ ပအိုဝ်းအမျိုးသားအဖွဲ့ချုပ်က ၃ နေရာ၊ ကယားပြည်နယ် ဒီမိုကရက်တစ်ပါတီက ၂ နေရာ၊ မွန်ညီညွတ်ရေးပါတီက ၂ နေရာ၊ ကချင်ပြည်နယ်ပြည်သူ့ ပါတီက ၁ နေရာ၊ ရခိုင့်ဦးဆောင်ပါတီက ၁ နေရာ၊ ဇိုမီးဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ် က ၁ နေရာ၊ 'ဝ' အမျိုးသားပါတီက ၁ နေရာ အသီးသီး အနိုင်ရရှိခဲ့ပါတယ်။

အမျိုးသားလွှတ်တော်မဲဆန္ဒနယ် ၁၆၁ နယ်မှာ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်က ၁၃၈ နေရာ၊ ကြံ့ခိုင်ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီက ၇ နေရာ၊ ရခိုင်အမျိုးသား ပါတီက ၄ နေရာ၊ မွန်ညီညွတ်ရေးပါတီက ၃ နေရာ၊ ကယားပြည်နယ် ဒီမိုကရက်တစ်ပါတီက ၃ နေရာ၊ ရှမ်းတိုင်းရင်းသားများဒီမိုကရေစီ အဖွဲ့ချုပ်က ၂ နေရာ၊ တအာင်း (ပလောင်) အမျိုးသားပါတီက ၂ နေရာ၊ ပအိုဝ်းအမျိုးသားအဖွဲ့ချုပ်က ၁ နေရာ၊ ဒီမိုကရေစီပါတီသစ်(ကချင်)က ၁ နေရာ အသီးသီး အနိုင်ရရှိခဲ့ပါတယ်။

(နိုဝင်ဘာ ၁၄ ရက် ည ၈ နာရီ ၁၅ မိနစ်အထိ ပြည်ထောင်စုရွေးကောက်ပွဲကော်မရှင် ထုတ်ပြန်ချက်)

ပြည်သူ့လွှတ်တော်ကိုယ်စားလှယ်

ဒေါ်ချိုချို NLD အုတ်တွင်း ပဲခူးတိုင်း
ဒေါ်ခင်မို့မို့အောင် NLD လသာ ရန်ကုန်တိုင်း
ဒေါက်တာဦးထွန်းလင်းမော် NLD ကြံခင်း ဧရာဝတီတိုင်း
ဦးနေလင်းအောင် NLD မင်းတပ် ချင်းပြည်နယ်
ဒေါ်ခင်စန္ဒီ NLD လောင်းလုံး တနင်္သာရီတိုင်း
ဦးသန့်ဇင်ထွန်း NLD ဒက္ခိဏသီရိ မန္တလေးတိုင်း
ဒေါ်အောင်ဆန်းစုကြည် NLD ကော့မှူး ရန်ကုန်တိုင်း
ဦးနေမျိုးထက် NLD ကျောက်တံတား ရန်ကုန်တိုင်း
ဦးအောင်သော် USDP ကိုကိုးကျွန်း ရန်ကုန်တိုင်း
၁၀ ဦးတိုးဝင်း NLD ဗိုလ်တထောင် ရန်ကုန်တိုင်း
၁၁ ဦးစည်သူမောင် NLD ပန်းဘဲတန်း ရန်ကုန်တိုင်း
၁၂ ဦးဟန်စိုး NLD ဒေါပုံ ရန်ကုန်တိုင်း
၁၃ ဦးမြင့်လွင် NLD ပုဇွန်တောင် ရန်ကုန်တိုင်း
၁၄ ဦးသန်းလင်းလင်း NLD မယ်စဲ ကယားပြည်နယ်
၁၅ ဦးတီလ်လိန်း NLD ဟားခါး ချင်းပြည်နယ်
၁၆ ဒေါက်တာဒေါ်သန်းအေး NLD ဇီးကုန်း ပဲခူးတိုင်း
၁၇ ဦးဇော်ဝင်း NLD ထန်းတပင် ပဲခူးတိုင်း
၁၈ ဦးကျော်မင်းဦး NLD မင်းတုန်း မကွေးတိုင်း
၁၉ ဦးနေထက်ဝင်း NLD ဆင်ပေါင်ဝဲ မကွေးတိုင်း
၂၀ ဒေါ်အေးယုမော် NLD သရက် မကွေးတိုင်း
၂၁ ဦးမျိုးနိုင် NLD ချမ်းအေးသာစံ မန္တလေးတိုင်း
၂၂ ဦးကျော်ထွေး NLD ဇမ္ဗူသီရိ မန္တလေးတိုင်း
၂၃ ဦးကျော်ဝင်းမောင် NLD ကျိုက်မရော မွန်ပြည်နယ်
၂၄ ‌ဒေါ်မိချိုသဲ NLD ချောင်းဆုံ မွန်ပြည်နယ်
၂၅ ဒေါ်ကြည်ကြည်အုန်း NLD အလုံ ရန်ကုန်တိုင်း
၂၆ ဒေါက်တာလှဝင်း NLD ကျောင်းကုန်း ဧရာဝတီတိုင်း
၂၇ ဦးနိုင်လင်း NLD ကော့သောင်း တနင်္သာရီတိုင်း
၂၈ ဦးဌေးမြင့် NLD ပွင့်ဖြူ မကွေးတိုင်း
၂၉ ဦးမျိုးမင်းဦး NLD ကံမ မကွေးတိုင်း
၃၀ ဦးကျော်တင် NLD ဆော မကွေးတိုင်း
၃၁ ဦးကျော်ဆန်းအောင် NLD ဆိပ်ဖြူ မကွေးတိုင်း
၃၂ ဒေါက်တာအောင်ကျော်ဦး NLD စဉ့်ကူး မန္တလေးတိုင်း
၃၃ ဦးသန်းဌေး USDP ဇေယျာသီရိ မန္တလေးတိုင်း
၃၄ ဒေါက်တာဆလိုင်းရီယန်းဗဲလ်(ခ)ဆလိုင်းရန်းဗယ် NLD ဖလမ်း ချင်းပြည်နယ်
၃၅ ဒေါက်တာဝင်းအောင် NLD ခင်ဦး စစ်ကိုင်းတိုင်း
၃၆ ဦးကျော်စွာစိုး NLD မဟာအောင်မြေ မန္တလေးတိုင်း
၃၇ ဦးမျိုးဇော်ဦး NLD လယ်ဝေး မန္တလေးတိုင်း
၃၈ ဦးအောင်ဇော်မြင့်(ခ)ဦးစိုးမြင့် NLD အမရပူရ မန္တလေးတိုင်း
၃၉ ဒေါ်ဝင်းမြမြ NLD စဉ့်ကိုင် မန္တလေးတိုင်း
၄၀ ဦးဘသိန်းရင် AFP ကျောက်ဖြူ ရခိုင်ပြည်နယ်
၄၁ ‌ဒေါ်လှသက်စိုး ANP တောင်ကုတ် ရခိုင်ပြည်နယ်
၄၂ ဦးလမာနော်အောင် KSPP အင်ဂျန်းယန် ကချင်ပြည်နယ်
၄၃ ဒေါ်လရှန်ဘန်ထွယ် USDP ဆွမ်ပရာဘွမ် ကချင်ပြည်နယ်
၄၄ ဦးကွမ်ဆန်း USDP မံစီ ကချင်ပြည်နယ်
၄၅ ဦးစိုးသိန်း USDP ဘောလခဲ ကယားပြည်နယ်
၄၆ ဦးဒီးဒီ KySDP ဖရူဆို ကယားပြည်နယ်
၄၇ ဒေါ်မိုးမြာ KySDP ရှားတော ကယားပြည်နယ်
၄၈ ဦးစိန်ဗိုလ် NLD မြဝတီ ကရင်ပြည်နယ်
၄၉ ဦးညွန့်ဝင်း NLD ကန်ပက်လက် ချင်းပြည်နယ်
၅၀ ဦးစီဇာကျုံး NLD ထန်တလန် ချင်းပြည်နယ်
၅၁ ဦးစိုးစံသက်ထွန်း NLD မြင်းမူ စစ်ကိုင်းတိုင်း
၅၂ ‌ဒေါက်တာဒေါ်ပြုံး NLD အင်းတော် စစ်ကိုင်းတိုင်း
၅၃ ဦးနေလင်းထွန်း NLD ဘုတ်ပြင်း တနင်္သာရီတိုင်း
၅၄ ဒေါ်တင်ဌေး NLD သရက်ချောင်း တနင်္သာရီတိုင်း
၅၅ ဒေါ်မြခွာညိုဦး NLD ရွှေတောင် ပဲခူးတိုင်း
၅၆ ဦးသာချို(ခ)ဦးတင်ကြိုင် NLD ရေနံချောင်း မကွေးတိုင်း
၅၇ ဒေါ်ယဥ်မင်းလှိုင် NLD ဂန့်ဂေါ မကွေးတိုင်း
၅၈ ဦးကျော်အောင်လွင် NLD စေတုတ္ထရာ မကွေးတိုင်း
၅၉ ဒေါ်ခင်မျိုးဆက် NLD အောင်လံ မကွေးတိုင်း
၆၀ ဦးဝင်းဝင်း NLD မင်းဘူး မကွေးတိုင်း
၆၁ ဦးကျော်ကြီး(ခ)အုန်းခင် NLD မင်းလှ မကွေးတိုင်း
၆၂ ဦးရဲထွန်းဝင်း NLD ပေါက် မကွေးတိုင်း
၆၃ ဦးမြတ်လေးဦး NLD ထီးလင်း မ‌ကွေးတိုင်း
၆၄ ဒေါက်တာတင်အောင် NLD ကျောက်ဆည် မန္တလေးတိုင်း
၆၅ ဒေါက်တာခိုင်မြဲ NLD ငါန်းဇွန် မန္တလေးတိုင်း
၆၆ ဦးရည်မွန်(ခ)မောင်တင်သစ် NLD ပုဗ္ဗသီရိ မန္တလေးတိုင်း
၆၇ ဦးကျော်မင်းလှိုင် NLD ဥတ္တရသီရိ မန္တလေးတိုင်း
၆၈ ဦးနိုင်နွယ်စိုး NLD မော်လမြိုင် မွန်ပြည်နယ်
၆၉ ဒေါ်မိကွန်ချမ်း NLD ပေါင် မွန်ပြည်နယ်
၇၀ ဦးတင်ကိုကိုဦး NLD ဘီးလင်း မွန်ပြည်နယ်
၇၁ ဦးစံတင်(ခ)နိုင်စံတင် MUP မုဒုံ မွန်ပြည်နယ်
၇၂ ဦးမင်းကြည် NLD သံတွဲ ရခိုင်ပြည်နယ်
၇၃ ဦးအောင်မြကျော် ANP စစ်တွေ ရခိုင်ပြည်နယ်
၇၄ ဦးတင်အောင် USDP အမ်း ရခိုင်ပြည်နယ်
၇၅ ဒေါက်တာသန်းအောင်စိုး NLD ဒဂုံ ရန်ကုန်တိုင်း
၇၆ ဦးနေဖူးဗဆွေ NLD စမ်းချောင်း ရန်ကုန်တိုင်း
၇၇ ဦးစိုးမြင့် NLD ပင်းတယ ရှမ်းပြည်နယ်
၇၈ ဦးအောင်စိုးမင်း NLD ရွာငံ ရှမ်းပြည်နယ်
၇၉ ဦးစိုင်းငေါင်းဆိုင်ဟိန်း USDP မောက်မယ် ရှမ်းပြည်နယ်
၈၀ ဦးစိုင်းအောင်ခင် SNLD လင်းခေး ရှမ်းပြည်နယ်
၈၁ နန်းရွှေညွန့် SNLD မိုးနဲ ရှမ်းပြည်နယ်
၈၂ ဒေါ်ပြုံးကေသီနိုင် NLD ကလော ရှမ်းပြည်နယ်
၈၃ ဦးဇော်မင်းသိန်း NLD လေးမျက်နှာ ဧရာဝတီတိုင်း
၈၄ ဦးအောင်မင်း NLD ဇလွန် ဧရာဝတီတိုင်း
၈၅ ဦးဝေယံအောင် NLD ကန်ကြီးထောင့် ဧရာဝတီတိုင်း
၈၆ ဦးသိန်းရွှေ NLD ကျိုက်လတ် ဧရာဝတီတိုင်း
၈၇ ဦးဇုံးတိန့် USDP ချီဖွေ ကချင်ပြည်နယ်
၈၈ ဦးတင်ဦးယု NLD ‌ရွှေကူ ကချင်ပြည်နယ်
၈၉ စောဥက္ကထူး NLD ကော့ကရိတ် ကရင်ပြည်နယ်
၉၀ ဒေါ်နန်းသန်းသန်းလွင် NLD ဘားအံ ကရင်ပြည်နယ်
၉၁ ဦးပြောင်ဆွင်းမုန် NLD တီးတိန် ချင်းပြည်နယ်
၉၂ ဦးထွန်းဝေ NLD ဖောင်းပြင် စစ်ကိုင်းတိုင်း
၉၃ ဦးအောင်သန်းစိန် NLD ခန္တီး စစ်ကိုင်းတိုင်း
၉၄ ဦးမျိုးမင်း NLD ဒိုက်ဦး ပဲခူးတိုင်း
၉၅ ဦးကြည်မိုးနိုင် NLD ရေတာရှည် ပဲခူးတိုင်း
၉၆ ဦးကျော်မိုးအောင် NLD ပန်းတောင်း ပဲခူးတိုင်း
၉၇ ဦးစောသလေးစော NLD ရွှေကျင် ပဲခူးတိုင်း
၉၈ ဦးတင်ထွေး NLD ဝေါ ပဲခူးတိုင်း
၉၉ ဦးဌေးမင်းသိန်း NLD ကြို့ပင်ကောက် ပဲခူးတိုင်း
၁၀၀ ဒေါ်နီနီဒွန်း NLD ပေါက်ခေါင်း ပဲခူးတိုင်း
၁၀၁ ဦးမြင့်ဦး NLD သနပ်ပင် ပဲခူးတိုင်း
၁၀၂ ဦးခင်မောင်သန်း NLD တောင်ငူ ပဲခူးတိုင်း
၁၀၃ ဦးချစ်ထွေး NLD မြို့သစ် မကွေးတိုင်း
၁၀၄ ဦးသန်းစိုးအောင် NLD ပျဥ်းမနား မန္တလေးတိုင်း
၁၀၅ ဒေါက်တာစိုင်းလှသိန်း NLD ချမ်းမြသာစည် မန္တလေးတိုင်း
၁၀၆ ဦးကျော်စိုးလင်း NLD ပြည်ကြီးတံခွန် မန္တလေးတိုင်း
၁၀၇ ဦးအောင်နိုင် NLD မိုးကုတ် မန္တလေးတိုင်း
၁၀၈ ဦးစိုးဝင်း NLD ကျိုက်ထို မွန်ပြည်နယ်
၁၀၉ ဦးဝင်းမြင့် NLD တာမွေ ရန်ကုန်တိုင်း
၁၁၀ ‌ဒေါက်တာထိန်ဝင်း NLD ကမာရွတ် ရန်ကုန်တိုင်း
၁၁၁ ဦးဇော်ဝင်း NLD ကြည့်မြင်တိုင် ရန်ကုန်တိုင်း
၁၁၂ ဦးတင်ထွန်းနိုင် NLD ဆိပ်ကြီး\ခနောင်တို ရန်ကုန်တိုင်း
၁၁၃ စိုင်းခတ္တယ USDP မိုင်းဆတ် ရှမ်းပြည်နယ်
၁၁၄ ဦးမျိုးညွန့် USDP မိုင်းတုံ ရှမ်းပြည်နယ်
၁၁၅ ဦးလင်းဇော်ထွန်း USDP မိုင်းဖြတ် ရှမ်းပြည်နယ်
၁၁၆ စိုင်းဝန်းဆမ် USDP မိုင်းခတ် ရှမ်းပြည်နယ်
၁၁၇ စိုင်းဆမ် USDP မိုင်းယန်း ရှမ်းပြည်နယ်
၁၁၈ ဦးဝင်းစွမ် NLD တာချီလိတ် ရှမ်းပြည်နယ်
၁၁၉ ဒေါက်တာဒေါ်ခင်ညို NLD ဒေးဒရဲ ဧရာဝတီတိုင်း
၁၂၀ ဦးခင်မောင်လတ် NLD မြန်အောင် ဧရာဝတီတိုင်း
၁၂၁ ဦးဘိုဘိုမင်းဇော် NLD ဖျာပုံ ဧရာဝတီတိုင်း
၁၂၂ ဦးအုန်းလွင် NLD ညောင်တုန်း ဧရာဝတီတိုင်း
၁၂၃ ဒေါ်နန်း‌ထွေးသူ NLD ဖားဆောင်း ကယားပြည်နယ်
၁၂၄ စောဗစ်တာခလိုက် NLD သံတောင်ကြီး ကရင်ပြည်နယ်
၁၂၅ ဦးခင်ချို NLD လှိုင်းဘွဲ့ ကရင်ပြည်နယ်
၁၂၆ ဦးစောဝင်းထိန် USDP ဖာပွန် ကရင်ပြည်နယ်
၁၂၇ ဦးစိန်အောင် NLD ပလက်ဝ ချင်းပြည်နယ်
၁၂၈ ဦးရာလ်ပဲန်း NLD မတူပီ ချင်းပြည်နယ်
၁၂၉ ဒေါက်တာလှိုင်မြင့်ဟန် NLD ကန့်ဘလူ စစ်ကိုင်းတိုင်း
၁၃၀ ဦးဌေးငွေ NLD မြောင် စစ်ကိုင်းတိုင်း
၁၃၁ ဦးခင်မောင်သိန်း NLD စစ်ကိုင်း စစ်ကိုင်းတိုင်း
၁၃၂ ဦးမြင့်ဟံထွန်း NLD ဘုတလင် စစ်ကိုင်းတိုင်း
၁၃၃ ဦးဝမ်းလှ NLD နန်းလွန်း စစ်ကိုင်းတိုင်း
၁၃၄ ဦးအောင်စိန် NLD ထားဝယ် တနင်္သာရီတိုင်း
၁၃၅ ဦးမျိုးမင်းအောင် NLD မင်းလှ ပဲခူးတိုင်း
၁၃၆ ဦးဇော်လင်းထိုက် NLD သဲကုန်း ပဲခူးတိုင်း
၁၃၇ ဦးအေးမင်းအောင် NLD ပေါင်းတည် ပဲခူးတိုင်း
၁၃၈ ဦးမင်းသိန်း NLD တောင်တွင်းကြီး မကွေးတိုင်း
၁၃၉ ဦးအောင်ခင်ဝင်း NLD မြိုင် မကွေးတိုင်း
၁၄၀ ဦးမြင့်ဦး NLD မကွေး မကွေးတိုင်း
၁၄၁ ဦးအောင်တင်လင်း NLD နတ်မောက် မကွေးတိုင်း
၁၄၂ ဦးဝင်းမောင် NLD စလင်း မကွေးတိုင်း
၁၄၃ ဦးသက်ကြူ NLD ပခုက္ကူ မကွေးတိုင်း
၁၄၄ ဦးဘိုကြီး NLD ချောက် မကွေးတိုင်း
၁၄၅ ဒေါက်တာလင်းလင်းကျော် NLD မြစ်သား မန္တလေးတိုင်း
၁၄၆ ဦးစိုးလွင် NLD သပိတ်ကျင်း မန္တလေးတိုင်း
၁၄၇ ဦးကျော်တင့် NLD တပ်ကုန်း မန္တလေးတိုင်း
၁၄၈ ဦးဉာဏ်ဟိန်း NLD သံဖြူဇရပ် မွန်ပြည်နယ်
၁၄၉ ဒေါ်ကေသီဇာလှိုင်း NLD သထုံ မွန်ပြည်နယ်
၁၅၀ ဒေါက်တာဗညားအောင်မိုး MUP ရေး မွန်ပြည်နယ်
၁၅၁ ဦးရဲခေါင်ညွန့် NLD ဂွ ရခိုင်ပြည်နယ်
၁၅၂ ဦးကျော်သန်း ANP မာန်အောင် ရခိုင်ပြည်နယ်
၁၅၃ ဦးကျော်ရွှေ ANP ရမ်းဗြဲ ရခိုင်ပြည်နယ်
၁၅၄ ဦးနေမျိုးထွန်း NLD ထန်းတပင် ရန်ကုန်တိုင်း
၁၅၅ ဦးထွန်းမြင့် NLD ဗဟန်း ရန်ကုန်တိုင်း
၁၅၆ ဦးဝင်းဆွေ NLD မော်လမြိုင်ကျွန်း ဧရာဝတီတိုင်း
၁၅၇ ဦးဘယ်ညာမီးနို NLD ဒီးမော့ဆို ကယားပြည်နယ်
၁၅၈ ဦးထွန်းထွန်းနိုင် NLD ကနီ စစ်ကိုင်းတိုင်း
၁၅၉၉ ဦးထွန်းဝင်း NLD ကျွန်းလှ စစ်ကိုင်းတိုင်း
၁၆၀ ဒေါက်တာဦးကျော်လင်း NLD မင်းကင်း စစ်ကိုင်းတိုင်း
၁၆၁ ဒေါ်စီစီသက် NLD တနင်္သာရီ တနင်္ဿာရီတိုင်း
၁၆၂ ဦးအောင်မြင့် NLD သာယာဝတီ ပဲခူးတိုင်း
၁၆၃ ဦးကျော်မင်း NLD လက်ပံတန်း ပဲခူးတိုင်း
၁၆၄ ဦးဇော်မင်း NLD အုတ်ဖို ပဲခူးတိုင်း
၁၆၅ ဦးကျော်အေးဝင်း NLD ဖြူး ပဲခူးတိုင်း
၁၆၆ ဦးလွင်မြင့်ဦး NLD ရေစကြို မကွေးတိုင်း
၁၆၇ ဦးစန်းကြူ NLD ငဖဲ မကွေးတိုင်း
၁၆၈ ဒေါက်တာလှမိုး NLD အောင်မြေသာစံ မန္တလေးတိုင်း
၁၆၉ ဦးသောင်းဌေးလင်း NLD ပုသိမ်ကြီး မန္တလေးတိုင်း
၁၇၀ ‌ဒေါက်တာအောင်ခင် NLD ပြင်ဦးလွင် မန္တလေးတိုင်း
၁၇၁ ဦးမြစိန် NLD ဒဂုံမြို့သစ်(ဆိပ်ကမ်း) ရန်ကုန်တိုင်း
၁၇၂ ဒေါက်တာစိန်မြအေး NLD ဒလ ရန်ကုန်တိုင်း
၁၇၃ ဦးစိုင်းကျော်မိုး USDP မိုင်းပန် ရှမ်းပြည်နယ်
၁၇၄ ဦးအေးဝင်း NLD အင်္ဂပူ ဧရာဝတီတိုင်း
၁၇၅ ‌ဒေါ်အုန်းသိန်း NLD ဓနုဖြူ ဧရာဝတီတိုင်း
၁၇၆ ဦးဝင်းနိုင် NLD မိုးကောင်း ကချင်ပြည်နယ်
၁၇၇ ဒေါ်ခင်စန်းဝင်း (ခ) ဒေါ်စန်းစန်းမြင့် NLD လွိုင်ကော် ကယားပြည်နယ်
၁၇၈ ဦး‌ဇော်အောင် NLD ကောလင်း စစ်ကိုင်းတိုင်း
၁၇၉ ဦးနေစိုးအောင် NLD ဝန်းသို စစ်ကိုင်းတိုင်း
၁၈၀ ဒေါ်တင်တင်ရီ NLD ကျွန်းစု တနင်္သာရီတိုင်း
၁၈၁ ဦးအောင်စိုးသူ NLD ရေဖြူ တနင်္သာရီတိုင်း
၁၈၂ ဦးအုန်းခင် NLD ပုလော တနင်္သာရီတိုင်း
၁၈၃ ဦးဥက္ကာမင်း NLD မြိတ် တနင်္သာရီတိုင်း
၁၈၄ ဒေါက်တာခင်စိုးစိုးကြည် NLD ပြည် ပဲခူးတိုင်း
၁၈၅ ဦးခင်အေး NLD နတ်တလင်း ပဲခူးတိုင်း
၁၈၆ ဒေါ်ဖြူဖြူသင်း NLD မင်္ဂလာတောင်ညွန့် ရန်ကုန်တိုင်း
၁၈၇ ဦးဝေလင်းအောင် NLD မြောင်းမြ ဧရာဝတီတိုင်း
၁၈၈ ဒေါ်သန္တာ NLD အိမ်မဲ ဧရာဝတီတိုင်း
၁၈၉ ဒေါ်ကေရွယ်အောင် NLD မြစ်ကြီးနား ကချင်ပြည်နယ်
၁၉၀ ဦးခင်မောင်ဦး NLD ကျောက်တံခါး ပဲခူးတိုင်း
၁၉၁ ဦးလှသန်း NLD ကဝ ပဲခူးတိုင်း
၁၉၂ ဦးဝင်းနိုင် NLD မိုးညို ပဲခူးတိုင်း
၁၉၃ ဦးထွန်းထွန်းဝင်း NLD ရမည်းသင်း မန္တလေးတိုင်း
၁၉၄ ဦးကျော်သီဟ NLD သာစည် မန္တလေးတိုင်း
၁၉၅ ဒေါက်တာဝင်းမောင် NLD ပျော်ဘွယ် မန္တလေးတိုင်း
၁၉၆ ဦးခင်မောင်စိုး NLD ဝမ်းတွင်း မန္တလေးတိုင်း
၁၉၇ ဦးစော NLD ညောင်ဦး မန္တလေးတိုင်း
၁၉၈ ဦးထက်နိုင်ဦး NLD ကျောက်တန်း ရန်ကုန်တိုင်း
၁၉၉ စိုင်းအောင်မြင့်(ခ)စိုင်း SNLD ကျောက်မဲ ရှမ်းပြည်နယ်
၂၀၀ နန်းခမ်းအေး SNLD နမ္မတူ ရှမ်းပြည်နယ်
၂၀၁ နန်းစမ်းစမ်းအေး SNLD သီပေါ ရှမ်းပြည်နယ်
၂၀၂ စိုင်းဥက္ကာ SNLD လဲချား ရှမ်းပြည်နယ်
၂၀၃ ဦးဝင်းမြင့်ဦး(ခ)ဦးနေမျိုး NLD ညောင်ရွှေ ရှမ်းပြည်နယ်
၂၀၄ နန်းခင်စော SNLD ကွန်ဟိန်း ရှမ်းပြည်နယ်
၂၀၅ ဦးစိုင်းလောင်း USDP မိုင်းပျဉ်း ရှမ်းပြည်နယ်
၂၀၆ စိုင်းလင်းမြတ် SNLD မိုင်းရှူး ရှမ်းပြည်နယ်
၂၀၇ ဦးတင်အေး USDP မက်မန်း ရှမ်းပြည်နယ်
၂၀၈ ဦးညီပလုပ် WNP ဟိုပန် ရှမ်းပြည်နယ်
၂၀၉ စောတင်ဝင်း NLD ကြာအင်းဆိပ်ကြီး ကရင်ပြည်နယ်
၂၁၀ ဦးသန့်စင်မောင် NLD မုံရွာ စစ်ကိုင်းတိုင်း
၂၁၁ ဦးဝဏ္ဏ NLD အရာတော် စစ်ကိုင်းတိုင်း
၂၁၂ ဦးနိုင်နိုင်ဝင်း NLD တမူး စစ်ကိုင်းတိုင်း
၂၁၃ ဦးမင်းနောင် NLD ပင်လည်ဘူး စစ်ကိုင်းတိုင်း
၂၁၄ ဦးမြင့်သိန်း NLD ဝက်လက် စစ်ကိုင်းတိုင်း
၂၁၅ ဦးဝင်းမြင့်အောင် NLD ဒီပဲယင်း စစ်ကိုင်းတိုင်း
၂၁၆ ဒေါက်တာအေဇင်လတ် NLD ရွှေဘို စစ်ကိုင်းတိုင်း
၂၁၇ ဒေါက်တာဒေါ်ရွှေပုံ NLD ပဲခူး ပဲခူးတိုင်း
၂၁၈ ဦးမြင့်ငွေ NLD ကျောက်ကြီး ပဲခူးတိုင်း
၂၁၉ ဦးဝဏ္ဏအောင် NLD တံတားဦး မန္တလေးတိုင်း
၂၂၀ ဒေါက်တာကျော်စွာဦး NLD သင်္ဃန်းကျွန်း ရန်ကုန်တိုင်း
၂၂၁ ဒေါက်တာမေဝင်းမြင့် NLD မရမ်းကုန်း ရန်ကုန်တိုင်း
၂၂၂ ဒေါ်အိအိခိုင် NLD တိုက်ကြီး ရန်ကုန်တိုင်း
၂၂၃ ဒေါ်ဇင်မာအောင် NLD ရန်ကင်း ရန်ကုန်တိုင်း
၂၂၄ ဦးအောင်ဝင်း NLD မှော်ဘီ ရန်ကုန်တိုင်း
၂၂၅ ဦးသိန်းတန် NLD လှည်းကူး ရန်ကုန်တိုင်း
၂၂၆ ဦးခင်မောင်ဝင်း NLD လမ်းမတော် ရန်ကုန်တိုင်း
၂၂၇ ဦးစိုးသူရထွန်း NLD ကွမ်းခြံကုန်း ရန်ကုန်တိုင်း
၂၂၈ ဦးအောင်ကျော်ကျော်ဦး NLD လှိုင် ရန်ကုန်တိုင်း
၂၂၉ ဦးဇော်သိန်း NLD ဝါးခယ်မ ဧရာဝတီတိုင်း
၂၃၀ ဦးသိန်းထွန်း NLD သာပေါင်း ဧရာဝတီတိုင်း
၂၃၁ ဒေါက်တာစံရွှေဝင်း NLD ရေကြည် ဧရာဝတီတိုင်း
၂၃၂ ဦးကျော်မြင့် NLD လပွတ္တာ ဧရာဝတီတိုင်း
၂၃၃ ဦးဝင်းဇော်မိုး NLD ဟင်္သာတ ဧရာဝတီတိုင်း
၂၃၄ ဦးစိုးအောင်နိုင် NLD ကျုံပျော် ဧရာဝတီတိုင်း
၂၃၅ ဒေါ်အိအိပြုံး NLD မအူပင် ဧရာဝတီတိုင်း
၂၃၆ ဦးလဂန်ဇယ်ဂျုံး NLD ဝိုင်းမော် ကချင်ပြည်နယ်
၂၃၇ ဦးမိုးရွှေ NLD ပူတာအို ကချင်ပြည်နယ်
၂၃၈ ဒေါက်တာမြင့်သိန်း NLD ညောင်‌လေးပင် ပဲခူးတိုင်း
၂၃၉ ဦးနိုင်ထူးအောင် NLD နွားထိုးကြီး မန္တလေးတိုင်း
၂၄၀ ဒေါ်စုစုလွင် NLD သုံးခွ ရန်ကုန်တိုင်း
၂၄၁ စိုင်းကျော်မိုး SNLD သိန္နီ ရှမ်းပြည်နယ်
၂၄၂ စိုင်းသီဟကျော် SNLD မိုင်းရယ် ရှမ်းပြည်နယ်
၂၄၃ ဦးစိုင်းရင်ထွန်း NLD လားရှိုး ရှမ်းပြည်နယ်
၂၄၄ နန်းထွေးမှုံ SNLD မူဆယ် ရှမ်းပြည်နယ်
၂၄၅ ဦးထွန်းထွန်းအောင်(ခ)ဦးထွန်းထွန်းဟိန် NLD နောင်ချို ရှမ်းပြည်နယ်
၂၄၆ ဦးစိုင်းဖိုးဟန် SNLD တန့်ယန်း ရှမ်းပြည်နယ်
၂၄၇ ဒေါက်တာမျိုးထွန်း USDP ကွမ်းလုံ ရှမ်းပြည်နယ်
၂၄၈ ဦးထွန်းကျော် TNP နမ့်ခမ်း ရှမ်းပြည်နယ်
၂၄၉ ခွန်လှဆန်း PNO ပင်လောင်း ရှမ်းပြည်နယ်
၂၅၀ ဦးစိုင်းဝန်း NLD ကျိုင်းတုံ ရှမ်းပြည်နယ်
၂၅၁ ဦးညွန့်သိန်း NLD ပန်းတနော် ဧရာဝတီတိုင်း
၂၅၂ ဦးလင်းလင်းဦး NLD တနိုင်း ကချင်ပြည်နယ်
၂၅၃ ဦးအောင်သိန်း NLD ဗန်းမော် ကချင်ပြည်နယ်
၂၅၄ ဦးဝင်းအောင် NLD မိုးမောက် ကချင်ပြည်နယ်
၂၅၅ ဦးမျိုးဝင်း NLD ချောင်းဦး စစ်ကိုင်းတိုင်း
၂၅၆ ဒေါ်ချိုချိုဝင်း NLD မော်လိုက် စစ်ကိုင်းတိုင်း
၂၅၇ ဦးမောင်မောင် NLD ထီးချိုင့် စစ်ကိုင်းတိုင်း
၂၅၈ ဦးကျော်စွာဝင်း NLD ကသာ စစ်ကိုင်းတိုင်း
၂၅၉ ဦးအောင်စိုး NLD ယင်းမာပင် စစ်ကိုင်းတိုင်း
၂၆၀ ဦးစောမောင် NLD ဆားလင်းကြီး စစ်ကိုင်းတိုင်း
၂၆၁ ဒေါ်ခင်စန်းလှိုင် NLD ပုလဲ စစ်ကိုင်းတိုင်း
၂၆၂ ဦးလှထွန်းအောင်(ခ)မောင်မောင် NLD မလှိုင် မန္တလေးတိုင်း
၂၆၃ ဦးဌေးလွင်(ခ)ဦးဒီလုံး USDP နမ့်စန် ရှမ်းပြည်နယ်
၂၆၄ စိုင်းအောင်ကျော် SNLD ကျေးသီး ရှမ်းပြည်နယ်
၂၆၅ ဦးအုန်းဝင်း NLD တောင်ကြီး ရှမ်းပြည်နယ်
၂၆၆ ဦးပီတယ်အောင် NLD ဖယ်ခုံ ရှမ်းပြည်နယ်
၂၆၇ ‌ဒေါက်တာခင်မျိုးသွယ် NLD ရပ်စောက် ရှမ်းပြည်နယ်
၂၆၈ ဒေါ်ဝေမာလွင် NLD ဘိုကလေး ဧရာဝတီတိုင်း
၂၆၉ ဦးသန်းအောင် NLD ငပုတော ဧရာဝတီတိုင်း
၂၇၀ ဦးဝေလှိုင်ထွန်း NLD ပုသိမ် ဧရာဝတီတိုင်း
၂၇၂ ဒေါ်အေးအေးမူ(ခ)ရှားမီး NLD ကလေး စစ်ကိုင်းတိုင်း
၂၇၂ ဦးသန်းထွန်းမြင့် NLD ကလေးဝ စစ်ကိုင်းတိုင်း
၂၇၃ ဦးစိန်မြင့် NLD မြင်းခြံ မန္တလေးတိုင်း
၂၇၄ ဦးရွှေကို NLD ကျောက်ပန်းတောင်း မန္တလေးတိုင်း
၂၇၅ ဦးသက်နိုင်စိုး NLD တောင်ဥက္ကလာပ ရန်ကုန်တိုင်း
၂၇၆ ဒေါက်တာဝေဖြိုးအောင် NLD သာကေတ ရန်ကုန်တိုင်း
၂၇၇ ဦးအေးနိုင် NLD ဒဂုံမြို့သစ်(တောင်ပိုင်း) ရန်ကုန်တိုင်း
၂၇၈ ဒေါက်တာမျိုးအောင် NLD ဒဂုံမြို့သစ်(အရှေ့ပိုင်း) ရန်ကုန်တိုင်း
၂၇၉ ဒေါ်မြသီတာ NLD ဒဂုံမြို့သစ်(မြောက်ပိုင်း) ရန်ကုန်တိုင်း
၂၈၀ ဦးအောင်‌ဇော်ဝင်း NLD မြောက်ဥက္ကလာပ ရန်ကုန်တိုင်း
၂၈၁ ဦးမောင်မောင်ဦး NLD အင်းစိန် ရန်ကုန်တိုင်း
၂၈၂ ဒေါ်ခင်မြတ်သူ NLD မင်္ဂလာဒုံ ရန်ကုန်တိုင်း
၂၈၃ ဦးဝင်းမင်း NLD လှိုင်သာယာ(အနောက်ပိုင်း) ရန်ကုန်တိုင်း
၂၈၄ ဦးမြင့်လွင် NLD တွံတေး ရန်ကုန်တိုင်း
၂၈၅ ဦးကျော်ဇော NLD ခရမ်း ရန်ကုန်တိုင်း
၂၈၆ ဦးလွင်ကိုလတ် NLD သန်လျင် ရန်ကုန်တိုင်း
၂၈၇ ဦးအောင်ဟိန်းမင်း NLD ဖားကန့် ကချင်ပြည်နယ်
၂၈၈ ဦးအကျောန်လအောင် NLD မချမ်းဘော ကချင်ပြည်နယ်
၂၈၉ ဦးကာစီရန်း NLD လေရှီး စစ်ကိုင်းတိုင်း
၂၉၀ ဦးတိုးလုံ USDP လဟယ် စစ်ကိုင်းတိုင်း
၂၉၁ ဒေါက်တာဆင့်စိုး NLD မိတ္ထီလာ မန္တလေးတိုင်း
၂၉၂ ဦးဇော်မင်းလွင် NLD မတ္တရာ မန္တလေးတိုင်း
၂၉၃ ဦးရဲလွင် NLD ရွှေပြည်သာ ရန်ကုန်တိုင်း
၂၉၄ ဦးဝင်းမောင်(ခ)ဦးဦးဝင်းမောင် NLD လှိုင်သာယာ(အရှေ့ပိုင်း) ရန်ကုန်တိုင်း
၂၉၅ ဦးလမင်းထွန်း(ခ)အဖြိုး TNP နမ့်ဆန် ရှမ်းပြည်နယ်
၂၉၆ ဦးအိုက်ခ TNP မန်တုံ ရှမ်းပြည်နယ်
၂၉၇ နန်းခမ်းဗွာ PNO ဟိုပုံး ရှမ်းပြည်နယ်
၂၉၈ ဦးသူရလွင် USDP ကွတ်ခိုင် ရှမ်းပြည်နယ်
၂၉၉ ဦးတိုးသောင် NLD မိုးမိတ် ရှမ်းပြည်နယ်
၃၀၀ ဦးခင်မောင်သီ USDP လွိုင်လင် ရှမ်းပြည်နယ်
၃၀၁ ဦးတင်အေး NLD မိုးညှင်း ကချင်ပြည်နယ်
၃၀၂ ဦးဆော်ထီနီ NLD ဆော့‌လော် ကချင်ပြည်နယ်
၃၀၃ ဒေါ်ကျိန်ငိုက်မန် ZCD တွန်းဇန် ချင်းပြည်နယ်
၃၀၄ ဒေါက်တာမင်းသိန်း NLD ရေဦး စစ်ကိုင်းတိုင်း
၃၀၅ ဦးမြင့်ထွန်း NLD တန့်ဆည် စစ်ကိုင်းတိုင်း
၃၀၆ ဦးမျိုးညွန့် NLD ဟုမ္မလင်း စစ်ကိုင်းတိုင်း
၃၀၇ ဦးကျော်စိုး NLD ဗန်းမောက် စစ်ကိုင်းတိုင်း
၃၀၈ ဒေါက်တာဦးကြွယ်ကြွယ် NLD တောင်သာ မန္တလေးတိုင်း
၃၀၉ ဦးကျောက်တယ်ချန် USDP လောက်ကိုင် ရှမ်းပြည်နယ်
၃၁၀ ဦးဝေစန်း USDP ကုန်းကြမ်း ရှမ်းပြည်နယ်
၃၁၁ ဦးအောင်မြင့်ရှိန် NLD မဘိမ်း ရှမ်းပြည်နယ်
၃၁၂ ဦးစိုင်းထွန်းအောင် NLD မိုင်းယောင်း ရှမ်းပြည်နယ်
၃၁၃ ခွန်ထိုင်း PNO ဆီဆိုင် ရှမ်းပြည်နယ်
၃၁၄ ဦးရယ်ဒမ်းတန် USDP နောင်မွန်း ကချင်ပြည်နယ်
၃၁၅ ဦးဆင်ဆုန်း USDP ခေါင်လန်ဖူး ကချင်ပြည်နယ်


Acronym
AFP - ရခိုင့်ဦးဆောင်ပါတီ (Arakan Front Party)
ANP - ရခိုင်အမျိုးသားပါတီ (Arakan National Party)
KSPP - ကချင်ပြည်နယ်ပြည်သူ့ပါတီ(Kachin State People's Party)
KySDP - ကယားပြည်နယ်ဒီမိုကရက်တစ်ပါတီ (Kayah State Democratic Party)
MUP - မွန်ညီညွတ်ရေးပါတီ(Mon Unity Party)
NLD - အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ် (National League for Democracy)
PNO - ပအိုဝ်းအမျိုးသားအဖွဲ့ချုပ် (Pao National Organization)
SNLD - ရှမ်းတိုင်းရင်းသားများဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ် (Shan Nationalities League for Democracy)
TNP - တအာင်း (ပလောင်) အမျိုးသားပါတီ [Ta-Arng (Palaung) National Party]
USDP - ပြည်ထောင်စုကြံ့ခိုင်ရေးနှင့်ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ (Union Solidarity and Development Party)
WNP - ‘ဝ’အမျိုးသားပါတီ (Wa National Party)

အမျိုးသားလွှတ်‌တော်ကိုယ်စားလှယ်

ဦးစိုင်းပန်ဖ NLD ကယားပြည်နယ်(အမှတ်၅)
ဒေါက်တာငိုင်းတမ်မောင်း NLD ချင်းပြည်နယ်(အမှတ်၆)
ဒေါ်ဉမ္မာခင် NLD တနင်္သာရီတိုင်း(အမှတ်၅)
ဒေါက်တာအေးအေးငွန် NLD ချင်းပြည်နယ်(အမှတ်၁၁)
ဦးငွန်ဝုန်း NLD ချင်းပြည်နယ်(အမှတ်၁၂)
ဦးကျော်မြင့်ဦး NLD မန္တလေးတိုင်း(အမှတ်၁၁)
ဦးခင်ဇော်ဦး NLD မွန်ပြည်နယ်(အမှတ်၁)
ဦးလင်းတင်ဌေး NLD မွန်ပြည်နယ်(အမှတ်၂)
ဦးမောင်မောင်‌ဆွေ NLD မန္တလေးတိုင်း(အမှတ်၁၂)
၁၀ ဦးတူရယ် KySDP ကယားပြည်နယ်(အမှတ်၈)
၁၁ စောအားလ်ဒို KySDP ကယားပြည်နယ်(အမှတ်၉)
၁၂ ဦးဟဲဒွန် NLD ချင်းပြည်နယ်(အမှတ်၄)
၁၃ ဒေါက်တာဝင်းထိန် NLD တနင်္သာရီတိုင်း(အမှတ်၁)
၁၄ ဦးရောဘတ်ညေးရယ် KySDP ကယားပြည်နယ်(အမှတ်၁၀)
၁၅ ဦးဟင်နရီဗန်ထီးယူ NLD ချင်းပြည်နယ်(အမှတ်၁၀)
၁၆ ဦးခင်မျိုးဝင်း NLD တနင်္သာရီတိုင်း(အမှတ်၂)
၁၇ ဦးကျော်သန်း USDP ကယားပြည်နယ်(အမှတ်၃)
၁၈ ဦးအေးရွှေ USDP ကယားပြည်နယ်(အမှတ်၄)
၁၉ မန်းဝင်းခိုင်သန်း NLD ကရင်ပြည်နယ်(အမှတ်၁၁)
၂၀ စောကျော်မင်းထူး NLD ကရင်ပြည်နယ်(အမှတ်၁၂)
၂၁ ဦးဟန်ခန့်လျန်း NLD ချင်းပြည်နယ်(အမှတ် ၁)
၂၂ ဦးထန်ဒိုးကျင့် NLD ချင်းပြည်နယ်(အမှတ် ၂)
၂၃ ဒေါ်ခင်ဆွေလွင် NLD ချင်းပြည်နယ်(အမှတ် ၅)
၂၄ ဦးဌေးလွင် NLD တနင်္သာရီတိုင်း(အမှတ်၆)
၂၅ ဦးမင်းဦး NLD ပဲခူးတိုင်း(အမှတ်၃)
၂၆ ဒေါ်လှိုင် NLD မကွေးတိုင်း(အမှတ်၁၀)
၂၇ ဦဌေးနိုင်(ခ)နာဲအမ်သဝ် MUP မွန်ပြည်နယ်(အမှတ်၃)
၂၈ ဦးအေးမင်းဟန် NLD မွန်ပြည်နယ်(အမှတ်၄)
၂၉ ဦးကိုကိုဦး NLD မွန်ပြည်နယ်(အမှတ်၅)
၃၀ ဒေါ်မြတ်သီတာထွန်း NLD မွန်ပြည်နယ်(အမှတ်၈)
၃၁ ဦးစိုးသီဟ(ခ)မောင်တူး NLD မွန်ပြည်နယ်(အမှတ်၁၀)
၃၂ ဒေါ်သီရိရတနာ NLD မွန်ပြည်နယ်(အမှတ်၁၁)
၃၃ စောမိုးမြင့်(ခ)ဆင်မြူရယ် NLD ကရင်ပြည်နယ်(အမှတ်၆)
၃၄ စောသန်းထွဋ် NLD ကရင်ပြည်နယ်(အမှတ်၇)
၃၅ ဦးလှမြင့်(ခ)ဦးလှမြင့်သန်း NLD မွန်ပြည်နယ်(အမှတ်၉)
၃၆ ဦးသန်းဆောင် NLD ဧရာဝတီတိုင်း(အမှတ်၅)
၃၇ ဉီးလှသိန်း NLD ကယားပြည်နယ် (အမှတ် ၁)
၃၈ စောဂျွန်အဲလ်ဘတ် NLD ကယားပြည်နယ် (အမှတ် ၂)
၃၉ ဒေါက်တာနော်ခရစ္စထွန်း (ခ) အားကာမိုး NLD ကရင်ပြည်နယ် (အမှတ် ၁၀)
၄၀ ဒေါ်ချိုချိုလွင် NLD တနင်္သာရီတိုင်း (အမှတ် ၃)
၄၁ ဒေါက်တာတင်တင်ဝင်း NLD ပဲခူးတိုင်း (အမှတ် ၂)
၄၂ ဦးစန်းလွင် NLD မကွေးတိုင်း (အမှတ် ၂)
၄၃ ဦးကျော်ဆွေ NLD မကွေးတိုင်း (အမှတ် ၃)
၄၄ ဒေါက်တာတင်မောင်ထွန်း NLD မကွေးတိုင်း (အမှတ် ၉)
၄၅ ဦးမြတ်ကိုကို NLD မကွေးတိုင်း (အမှတ် ၁၂)
၄၆ နိုင်သီဟ MUP မွန်ပြည်နယ် (၆)
၄၇ မိလဝီဟန် MUP မွန်ပြည်နယ် (၇)
၄၈ ဒေါက်တာဇော်လင်းထွဋ် NLD မွန်ပြည်နယ် (၁၂)
၄၉ ဒေါ်ခင်လှမြိုင် (ခ) ဒေါ်ခင်သန်းရင် ANP ရခိုင်ပြည်နယ် (၁)
၅၀ ဦးကျော်လှိုင်ထူး ANP ရခိုင်ပြည်နယ် (၂)
၅၁ ဦးထွန်းအောင်ကျော် ANP ရခိုင်ပြည်နယ် (၃)
၅၂ ဦးစိုးဝင်း NLD ရခိုင်ပြည်နယ် (၁၁)
၅၃ ဦးသန်းဝင်း ANP ရခိုင်ပြည်နယ် (၁၂)
၅၄ ဦးအောင်ကျော်မိုး NLD ဧရာဝတီတိုင်း (အမှတ် ၁)
၅၅ ဒေါ်ခင်သန်းနု NLD ကယားပြည်နယ်အမှတ်(၆)
၅၆ ဦးပေါလ်ဆိုင်း NLD ကယားပြည်နယ်အမှတ်(၇)
၅၇ ဦးစိုင်းသန်းနိုင် USDP ကရင်ပြည်နယ်အမှတ်(၅)
၅၈ စောချစ်ဦး NLD ကရင်ပြည်နယ်အမှတ်(၈)
၅၉ နန်းမိုးမိုးထွေး NLD ကရင်ပြည်နယ်အမှတ်(၉)
၆၀ ဦးဝှေ့တင်း NLD ချင်းပြည်နယ်အမှတ်(၇)
၆၁ ဦးပြေမင်း NLD ချင်းပြည်နယ်အမှတ်(၈)
၆၂ ဦးလားလ်မင်းထန် NLD ချင်းပြည်နယ်အမှတ်(၉)
၆၃ ဦးဝင်းအောင် NLD စစ်ကိုင်းတိုင်းအမှတ်(၄)
၆၄ ဦးကျော်သောင်း NLD စစ်ကိုင်းတိုင်းအမှတ်(၆)
၆၅ ဦးရဲမြင့်ဆွေ(ခ)ဖိုးလပြည့် NLD တနင်္သာရီတိုင်းအမှတ်(၉)
၆၆ ဦးအေးချို NLD ပဲခူးတိုင်းအမှတ်(၉)
၆၇ ဦးပြူးလွင် NLD မကွေးတိုင်းအမှတ်(၁)
၆၈ ‌ဒေါက်တာကျော်ငွေ NLD မကွေးတိုင်းအမှတ်(၄)
၆၉ ဦးခင်ဝင်း NLD မကွေးတိုင်းအမှတ်(၅)
၇၀ ဦးအောင်ကြည်ညွန့် NLD မကွေးတိုင်းအမှတ်(၆)
၇၁ ဦးဝင်းတင့် NLD မကွေးတိုင်းအမှတ်(၇)
၇၂ ဦးရဲတင့် NLD မကွေးတိုင်းအမှတ်(၈)
၇၃ ဒေါ်သန်းသန်းအေး NLD မကွေးတိုင်းအမှတ်(၁၁)
၇၄ ဒေါ်မမလေး NLD ရှမ်းပြည်နယ်အမှတ်(၉)
၇၅ ဦးစိုးနိုင်ကျော် NLD ကချင်ပြည်နယ်အမှတ်(၃)
၇၆ ဒေါက်တာခင်မကြီး NLD ကချင်ပြည်နယ်အမှတ်(၆)
၇၇ ဦးဖြေရယ် NLD ကယားပြည်နယ်အမှတ်(၁၁)
၇၈ ဦးခွန်ရွှေထီး(ခ)ဦးဆွေထီး NLD ကယားပြည်နယ်အမှတ်(၁၂)
၇၉ ဦးကျော်ဇေယျာစိုး NLD တနင်္သာရီတိုင်းအမှတ်(၄)
၈၀ ဦးဇော်ဟိန်း NLD တနင်္သာရီတိုင်းအမှတ်(၇)
၈၁ ဒေါ်သီတာ NLD တနင်္သာရီတိုင်းအမှတ်(၈)
၈၂ ဦးမြတ်ဖြိုးဝင်း NLD တနင်္သာရီတိုင်းအမှတ်(၁၀)
၈၃ ဦးတင်ဝေ NLD တနင်္သာရီတိုင်းအမှတ်(၁၁)
၈၄ ဦးမင်းဇော်တင့် NLD တနင်္သာရီတိုင်းအမှတ်(၁၂)
၈၅ ဒေါက်တာဝင်းမြင့်ချစ် NLD ပဲခူးတိုင်းအမှတ်(၈)
၈၆ ဦးရဲမင်း NLD ပဲခူးတိုင်းအမှတ်(၁၀)
၈၇ ဒေါ်လှဌေး(ခ)ဒေါ်အုန်းကြည် NLD မန္တလေးတိုင်းအမှတ်(၁)
၈၈ ဦးဆန်းဝင်း NLD မန္တလေးတိုင်းအမှတ်(၃)
၈၉ ဦးဝင်းကိုဦး NLD မန္တလေးတိုင်းအမှတ်(၄)
၉၀ ဦး‌အောင်မျိုးလတ် NLD မန္တလေးတိုင်းအမှတ်(၉)
၉၁ ဦးစည်သူအောင် NLD ဧရာဝတီတိုင်းအမှတ်(၆)
၉၂ ဦးသန်းထွန်း NLD ဧရာဝတီတိုင်းအမှတ်(၇)
၉၃ ဦးချမ်းငြိမ်းကျော် NLD ဧရာဝတီတိုင်းအမှတ်(၁၀)
၉၄ ဦးဇေယျာအေး NLD ဧရာဝတီတိုင်းအမှတ်(၁၁)
၉၅ ဦးဝိုင်းမောင်စိုး NLD ဧရာဝတီတိုင်းအမှတ်(၁၂)
၉၆ ဦးအင်ထုံးခါးနော်ဆမ် NLD ကချင်ပြည်နယ်အမှတ်(၁၁)
၉၇ ဒေါက်တာဝင်းမြင့် NLD ပဲခူးတိုင်းအမှတ်(၁၁)
၉၈ ဦးဝင်ကြိုင် NLD ပဲခူးတိုင်းအမှတ်(၁၂)
၉၉ ဦးဘုန်းကျော် NLD မန္တလေးတိုင်းအမှတ်(၇)
၁၀၀ ဦးအောင်သူ NLD မန္တလေးတိုင်းအမှတ်(၈)
၁၀၁ ဦးညီညီလွင် NLD မန္တလေးတိုင်းအမှတ်(၁၀)
၁၀၂ ဒေါက်တာပြည့်ဖြိုး NLD ဧရာဝတီတိုင်းအမှတ်(၉)
၁၀၃ စောငွေစော NLD ကရင်ပြည်နယ်အမှတ်(၃)
၁၀၄ စောယှားဖောင်အွာ NLD ကရင်ပြည်နယ်အမှတ်(၄)
၁၀၅ ဦးခင်မောင်ဝင်း NLD စစ်ကိုင်းတိုင်းအမှတ်(၃)
၁၀၆ ဦးထန်ဆေး NLD စစ်ကိုင်းတိုင်းအမှတ်(၇)
၁၀၇ ဒေါ်ခင်စုလှိုင်ထွေး NLD စစ်ကိုင်းတိုင်းအမှတ်(၁၁)
၁၀၈ ဦးအောင်မင်းထွန်း NLD ပဲခူးတိုင်းအမှတ်(၄)
၁၀၉ ဒေါက်တာမျိုးကိုကိုကျော် NLD ပဲခူးတိုင်းအမှတ်(၆)
၁၁၀ ဦးဇေလတ် NLD ပဲခူးတိုင်းအမှတ်(၇)
၁၁၁ ဦးကျော်တုတ် NLD မန္တလေးတိုင်းအမှတ်(၂)
၁၁၂ ဦးထွန်းထွန်းဦး NLD မန္တလေးတိုင်းအမှတ်(၅)
၁၁၃ ပါမောက္ခဒေါက်တာသန်းဝင်း NLD မန္တလေးတိုင်းအမှတ်(၆)
၁၁၄ ဦးဂျော်နီ NLD ဧရာဝတီတိုင်းအမှတ်(၂)
၁၁၅ ဦးတင်ထွဋ်လင်း NLD ဧရာဝတီတိုင်းအမှတ်(၃)
၁၁၆ ဦးဇယ်ခေါင် NLD ကချင်ပြည်နယ်အမှတ်(၁၂)
၁၁၇ ဦးဇော်မင်း NLD စစ်ကိုင်းတိုင်းအမှတ်(၂)
၁၁၈ ဒေါက်တာဝင်းရွှေ NLD ပဲခူးတိုင်းအမှတ်(၁)
၁၁၉ ဒေါက်တာဝင်းမြတ်အေး NLD ပဲခူးတိုင်းအမှတ်(၅)
၁၂၀ ဦးဘမျိုးသိန်း NLD ရန်ကုန်တိုင်းအမှတ်(၁၁)
၁၂၁ ဒေါ်မြမျိုးအေး NLD ရန်ကုန်တိုင်းအမှတ်(၁၂)
၁၂၂ ဦးထိုက်ဇော် NLD ရှမ်းပြည်နယ်အမှတ်(၁)
၁၂၃ စိုင်းဝန်းဆိုင် NLD ရှမ်းပြည်နယ်အမှတ်(၂)
၁၂၄ ဦးဝီလ်ဆင်မိုး USDP ရှမ်းပြည်နယ်အမှတ်(၃)
၁၂၅ စိုင်းဝင်းအေး(ခ)စိုင်းထွန်းအေး SNLD ရှမ်းပြည်နယ်အမှတ်(၇)
၁၂၆ ဦးမောင်ခိုင်(ခ)ဦးအုန်းခိုင် TNP ရှမ်းပြည်နယ်အမှတ်(၈)
၁၂၇ ဦးအောင်သန်းထွဋ် USDP ရှမ်းပြည်နယ်အမှတ်(၁၂)
၁၂၈ ဦးမန်းထွန်းကြိုင် NLD ဧရာဝတီတိုင်းအမှတ်(၈)
၁၂၉ ဦးသိန်းလွင် NLD ကချင်ပြည်နယ်အမှတ်(၂)
၁၃၀ ဒေါက်တာခွန်ဝင်းသောင်း NLD ကချင်ပြည်နယ်အမှတ်(၄)
၁၃၁ ဦးအင်ဝမ်ခန်းဇော်(ခ)ဇော်တန် NLD ကချင်ပြည်နယ်အမှတ်(၁၀)
၁၃၂ စောဘီစီသိန်းမြင့် NLD ကရင်ပြည်နယ်အမှတ်(၁)
၁၃၃ ဒေါက်တာမျိုးအောင် NLD ကရင်ပြည်နယ်အမှတ်(၂)
၁၃၄ ဦးကျင့်ဆွမ်းမန် NLD ချင်းပြည်နယ်အမှတ်(၃)
၁၃၅ ဒေါ်သီတာဝင်း NLD စစ်ကိုင်းတိုင်းအမှတ်(၈)
၁၃၆ ဦးတင်မောင်ဝင်း NLD စစ်ကိုင်းတိုင်းအမှတ်(၉)
၁၃၇ ဒေါက်တာအောင်လင်း NLD စစ်ကိုင်းတိုင်းအမှတ်(၁၀)
၁၃၈ ဦးအိုက်မွန်း TNP ရှမ်းပြည်နယ်အမှတ်(၅)
၁၃၉ နန်းမွန်းစိန် SNLD ရှမ်းပြည်နယ်အမှတ်(၆)
၁၄၀ ခွန်အောင်ကျော် PNO ရှမ်းပြည်နယ်အမှတ်(၁၀)
၁၄၁ ဦးအိုက်နပ် USDP ရှမ်းပြည်နယ်အမှတ်(၁၁)
၁၄၂ ဒေါ်မေသန်းနွဲ့ NLD ဧရာဝတီတိုင်းအမှတ်(၄)
၁၄၃ ဒေါက်တာမြတ်ဉာဏစိုး NLD ရန်ကုန်တိုင်းအမှတ်(၅)
၁၄၄ ဦးနေကျော် NLD ရန်ကုန်တိုင်းအမှတ်(၆)
၁၄၅ ဦးအာကာမျိုးထက် NLD ရန်ကုန်တိုင်းအမှတ်(၇)
၁၄၆ ဦးကျော်ဇင်ဝင်း NLD ရန်ကုန်တိုင်းအမှတ်(၈)
၁၄၇ ဦးကျော်စိုးမိုးလွင် NLD ရန်ကုန်တိုင်းအမှတ်(၉)
၁၄၈ ဒေါက်တာဌေးလှ NLD ရန်ကုန်တိုင်းအမှတ်(၁၀)
၁၄၉ ဦးခင်မောင်မြင့် NLD ကချင်ပြည်နယ်အမှတ်(၅)
၁၅၀ ဦးကိုကိုနိုင် NLD စစ်ကိုင်းတိုင်းအမှတ်(၁)
၁၅၁ ဦးမင်းနိုင် NLD စစ်ကိုင်းတိုင်းအမှတ်(၁၂)
၁၅၂ ဒေါ်ဖြူဖြူလွင် NLD ရန်ကုန်တိုင်းအမှတ်(၁)
၁၅၃ ဦးမောင်မောင်မင်း(ခ)ဦးမင်းမောင်မောင် NLD ရန်ကုန်တိုင်းအမှတ်(၂)
၁၅၄ ဦးခင်မောင်ရှိန် NLD ရန်ကုန်တိုင်းအမှတ်(၃)
၁၅၅ ဦးအေးဗိုလ် NLD ရန်ကုန်တိုင်းအမှတ်(၄)
၁၅၆ ဦးအောင်ကိုကို NLD ရှမ်းပြည်နယ်အမှတ်(၄)
၁၅၇ ဦးမင်းဆွေနိုင် NLD ကချင်ပြည်နယ်အမှတ်(၇)
၁၅၈ ဒေါ်ခင်နှင်းထွေး NLD ကချင်ပြည်နယ်အမှတ်(၈)
၁၅၉ ဦးခေါတိန့် NDP ကချင်ပြည်နယ်အမှတ်(၉)
၁၆၀ ဦးကျော်မြင့်ဌေး NLD စစ်ကိုင်းတိုင်းအမှတ်(၅)
၁၆၁ ဦးရခွီဖုန် (RAKWI PUNG) USDP ကချင်ပြည်နယ်အမှတ်(၁)

2020-election-data

မှတ်ချက်ပေးပို့ရန်

မှတ်ချက်များကို အောက်ပါ ပုံစံတွင် ရေးသားနိုင်ပါသည်။ RFA ၏ အသုံးပြုခြင်းဆိုင်ရာ စည်းမျဉ်းစည်းကမ်းများနှင့် အညီ လိုအပ်လျှင် တည်းဖြတ်ပြီး ဖော်ပြပါမည်။ မှတ်ချက်များကို ရေးပြီးပြီးချင်း ချက်ခြင်း မြင်ရမှာ မဟုတ်ပါ။ တင်ပြထားသော မှတ်ချက်ပါ အကြောင်းအရာများ အတွက် RFA မှာ တာဝန်မရှိပါ။ ကျေးဇူးပြု၍ တခြား မှတ်ချက်ရေးသူများ၏ အမြင်ကို လေးစားပြီး အကြောင်းအရာကိုသာ အဓိကထား ရေးသားစေလိုပါသည်။

ဆိုက်တခုလုံးသို့